Kipro sala

Ką veikti - lankytinos vietos Kipre


Saulės įkaitinta Viduržemio jūra, saulėti paplūdimiai, krištolo skaidrumo vanduo, viešbučiai su vaizdu į saulėlydį, nuostabaus grožio gamta, kultūrinis paveldas – dalykai, kurie ne vieną lietuvį traukia į Kiprą. Šiandien pakalbėsime ne tik apie gulinėjimą prie baseino ar paplūdimyje, bet ir apie lankytinas vietas, kurias vertas pamatyti poilsiaujant Kipro saloje.

Kipro muziejus. Daugiausia eksponatų muziejuje sudaro archeologiniai radiniai rasti saloje. Kai kurių amžius siekia net neolitą (dar akmens amžiū). Nemažai eksponatų yra neįtikėtinai gerai išsaugoti, pavyzdžiui, Mikėnų keramikos dirbiniai, vario amžiaus laikų rankų darbo figūrėlės ar romėnų ir egiptiečių statulos.

Kyrenia uostas. Apibūdinamas kaip vienas vaizdingiausių uostų visoje Viduržemio jūroje. Kadaise tai buvęs svarbus uostas romėnams. Kyrenia miestas dar dabar turi uo senų laikų išlikusią pilį, taip pat vertą lankytojų dėmesio, mast jame yra sudužusių laivų muziejus, kurio garsiausias eksponatas yra 2 300 metų senumo prekybos laivas.

Karalių kapai. Helenizmo ir romėnų laikų uoloje iškirsti kapai labiau buvo skirti didikams bei jų šeimoms nei karaliams, bet žinoma, „karalių“ skamba įspūdingiau. Pirmi laidojimai vyko dar 300 metų prieš Kristų. Nors, kaip žinoma, vėliau kapais naudojosi ir krikščionys. Unikalus dizainas bei istorinė svarba padėjo šiai vietai gauti UNESCO pasaulio paveldo statusą.

Kykkos vienuolynas. Pastatytas dar 11 amžiuje, bet buvo net keliskart sudegęs ir atstatytas. Šis vienuolynas įsikūręs kalnuose, 1318 metrų aukštyje. Sakoma, kad tai turtingiausias graikų staičatikių vienuolynas. Paprastai apsilankiusieji vienuolyne būna nustebinti čia dvelkiančia ramybe ir sukauptais turtais. Kykkos vienuolyne yra Bizantijos muziejus, kuriame galima pamatyti ikonų, šventų skulptūrų, medžio drožinių, rankraščių, įmantrių siuvinių. Viena iš turistų pramogų – tai ėjimas melstis ankstų rytą kartu su vienuoliais.

Tuose pačiuose Troodos kalnuose, kuriuose įsikūręs Kykkos vienuolynas, galima rasti ir Kaledonijos krioklius. Tai aukščiausiai saloje esantys kriokliai, apsupti miškų bei gaivinantys čia atklydusius vėsiu vandeniu. Takas, vedantis prie krioklių dažnai yra status, tad čia patekti rekomenduojama neblogą fizinę formą turintiems interesantams. Kita vertus, vaizdas atperka sunkumus.Akamos pusiasalis garsėja kaip žmogaus nepaliestas gamtos kampelis. Žymus endemine augalija, smėlėtais paplūdimiais bei laukine gamta. Be ypatingų augalų, čia galima susipažinti ir su fauna – ruoniais, vėžliais, grifais ar lietuvio akiai pažįstamais šernais ir lapėmis. Kas nori pailsėti nuo žmonių šurmulio ir pasijusti tarsi laukinėje gamtoje siūloma keliauti į Akamos pusiasalį.

Lambouri vyno darykla. Ji įsikūrus 1128 metrų aukštyje ir čia yra vienas aukščiausių Europoje vynuogių laukų. Darykla veikia jau daugiau kaip 300 metų. Šiandien čia galima paragauti įvairiausių vietoje pagaminto vyno rūšių, pamatyti kaip gimsta vynas, jau naudojant šiuolaikines technologijas.

Trumpai papasakojome apie bene mėgstamiausius lankytinus objektus Kipre. Deja, tai tik maža dalis to, ką Kipre iš tikrųjų verta pamatyti. Tad jei ruošitės keliauti į šią nuostabią salą Viduržemio jūroje, nepražiopsokite progos sužinoti apie ją kiek daugiau bei patys savo akimis išvysti ne tik jūrą ir smėlį, bet ir dalį salos istorijos bei pietietiškos gamtos.


Ką veikti Pafoso apylinkėse

Kipras – dažnas kelionės tikslas, mėgstantiems Viduržemio jūros klimatą ir saulėtus paplūdimius. Į Kipro miestą Pafosą tiesioginius skrydžius vykdo Ryanair oro linijos. Tai ko gero lengviausiai iš Lietuvos pasiekiamas ir istorija turtingiausias miestas Kipre. Tad jei nesiruošiate visą dieną gulinėti paplūdimyje, siūlome aplankyti kelias žymiausias Pafoso vietas.

Pafoso Archeologinis parkas. Įtrauktos į Unesco pasaulinio paveldo sąrašą. Daugiausiai dėmesio parke susilaukia trečią tūkstantmetį skaičiuojančios grindų mozaikos, vaizduojančios graikų mitologijos scenas. Be mozaikų, archeologiniame parke galite pamatyti tūkstančių metų senumo pastatų liekanas, graikiškas kolonas, požeminius koridorius. Įėjimo kaina – 3.40 euro. Parkas veikia visus metus. Apsilankyti galima nuo 8:00 ryto iki 17:00 – 19:00 vakaro, priklausomai nuo metų laiko.

Pafoso tvirtovė. Pastatyta dar Bizantijos imperijos laikais, sugriauta, rekonstruota ir restauruota. Be pagrindinės paskirties vėliau buvo naudota kaip kalėjimas, kaip druskos sandėlis. Dabar pilies kieme vyksta įvairios šventės. Pilį aplankyti galima už 1.70 euro. Lankytojai įleidžiami kiekvieną dieną nuo 8:00. Skirtingais metų laikais skiriasi uždarymo laikas.

Tala kaimas. Įsikūręs už Pafoso ribų, lankytojus traukia savo ramybe ir nuostabiais Viduržemio jūros vaizdais. Be to jame galima pasivaikščioti po senas gatveles, aplankyti senas tradicines bažnyčias ar pasigrožėti dvyliktame amžiuje statytu Neophytos vienuolynu.

Pafoso paukščių parkas. Nors vadinamas paukščių parku, bet tai tikras zoologijos sodas, jame pamatysite gyvates, bezdžiones, tigrus, liūtus, net kengūras. Parkas veikia visus metus nuo 9:00 iki 17:00 žiemos sezonu ir nuo 9:00 iki 18:00 vasaros sezonu. Įėjimo kaina – 15.50 euro suaugusiems ir 8.50 euro vaikams iki 13 metų.

Etnografinis Pafoso muziejus. Dažnai minimas kaip geriausias privatus muziejus Pafose. Muziejuje yra įvairiausių eksponatų - kai kurių amžius siekia neolito laikus. Tai natūralūs urvai, iš vientiso akmens išskaptuota kapavietė, tradiciniai rūbai, senoviniai mediniai baldai, įvairiūs senoviniai ūkio bei nuities įrankiai. Įėjimas kainuoja virš 2 eurų. Pirmadieniais – šeštadieniais apsilankyti galima nuo 9:30 iki 17:00, sekmadieniais nuo 10:00 iki 13:00.

Norintiems aktyviau praleisti laisvalaikį siūlome Afroditės vandens parką. Šis parkas įrengtas atvirame ore, todėl pramogauti jame dar smagiau. Per metus jame apsilanko apie 100 000 lankytojų. Apsilankyti vandens parke galima nuo gegužės iki spalio, darbo laikas skirtingais mėnesiais skiriasi, svyruoja tarp 10:00 – 18:00 valandos.

Net jei nesidomite istorija ir kultūra, Pafose vistiek rasite ką veikti. Miestas draugiškai sutinka turistus ir turi, ką jiems pasiūlyti. Čia galite pajodinėti arkliais, pavažinėti keturračiais, paplaukioti kajaku po jūrą, išsiruošti į ekskursiją dviračiais po kalvotas Pafoso apylinkes ar pasiplaukioti laivu aplink miestą.


Vandens pramogos Kipre

Kipras - šiltų kraštų šalis, įsikūrusi saloje. Tokios atostogų vietos yra patrauklios turistams iš šaltesnių Europos regionų, kurie nori pailsėti nuo darganotų ir vėsių oru bei pasimėgauti saulės spinduliais kiekvieną dieną. Kipre siūloma ne tik tingiai vartytis paplūdimyje, bet ir praleisti laiką aktyviai – daugelis pramogų, kurių galbūt dar nesate išbandę, jūsų laukia Kipre.

Pirmiausia, pasidomėkime, kokių yra vandens pramogų saloje. Vanduo čia įšyla iki dvidešimt penkių laipsnių, tad kodėl gi tuo nepasimėgavus? Visuomet galima išsinuomoti ar nusipirkti nardymo kaukę ir vamzdelį. Turint šiuos du paprastus įrankius, jums atsivers nepažintas vandens pasaulis. Vanduo Kipre daug skaidresnis nei Lietuvos ežeruose, tad ir malonumas nardyti didesnis. Jei priekrančių floros ir faunos nepakanka ir norite pasinerti giliau, paieškokite, kur siūlomas nardymas su deguonies balionais. Žinoma, prieš pasineriant teks praeiti instruktažą, bet kai pasinersite į 10 ar daugiau gylį, tikrai liksite sužavėtas čia egzistuojančiu povandeniniu pasauliu.

Dar gi Kipre siūlomos ir paprastesnės vandens pramogos. Pavyzdžiui, užsilipti ant pripučiamo „banano“ ir leisti būti kateriu tampomam po jūrą. Ir taip kol nukrisite, tuomet vėl galėsite bandyti iš naujo. Siūlomas ir panašus pasiplaukiojimas tik ramesnis, kuomet katerio vairuotojas nesistengia jūsų numesti, tiesiog leidžia pasimėgauti greičiu. Žinoma, gausite ir gelbėjimo liemenę, tad rizika, užsiimant šia pramoga, minimali.

Viena įdomiausių ir labiausiai kvapą gniaužiančių vandens pramogų, kurią galima išbandyti Kipre, tai skraidlentė. Įsivaizduokite, kad atsistojate ant tam tikros lentos, įsitvirtinate kojas ir skrendate! Šis jausmas ilgai dar išliks jūsų atmintyje. Ore galima vartytis, daryti įvairius triukus ir net galima „skristi“ po vandeniu! Taip taip, tik nuo jūsų fantazijos ir sugebėjimų priklausys tai, ką norite atlikti ar parodyti draugams. Šis malonumas yra gana brangus, tačiau tikrai vertas išbandyti ir patirti tuos nepakartojamus pojūčius.

Vandens slidės. Manoma, kad tai sudėtingas sportas, reikalaujantis daug įgūdžių, bet taip nėra! Trumpomis pamokėlėmis nesunkiai kiekvienas išmokomas, kaip laikytis ant slidžių vandenyje. Jei slidės jums ne prie širdies, visada galima atsistoti ir ant lentos ir taip pat smagiai čiuožti per bangas. Didelis greitis, vandens purslai ir šiltas vanduo išliks jūsų atmintyje dar ilgai.

Norint ramiau praleisti laiką vandens, galima išbandyti vandens dviračius ar kajakus. Vandens dviračiuose teks padirbėti kojomis, bet galėsite nuplaukti ten, kur negalite nueiti pėsčiomis ir pasigrožėti sala iš vandens pusės. Su kajaku tas pats, gal tik tai kiek įdomiau ir neįprasčiau. Galėsite skrosti bangas ir taip pat pasižvalgyti, kaip atrodo salos krantai iš jūros, gal kai ką ir nufotografuoti.

Kipre kviečiama išbandyti ir buriavimą! Jei dar niekad neteko bandyti buriuoti, tuomet pats laikas! Instruktorius jums paaiškins kaip ką daryti, saugos taisykles ir galėsite leistis į kelionę! Žinoma, ne vieni, tad jausitės saugiau ir galėsite pasimėgauti vėju ir šokinėjimu per bangas.

Vandens pramogų Kipre tikrai daug ir šios išvardintos toli gražu ne visos, tereikia išsirinkti. Jei vanduo ne itin traukia, visuomet galima leistis į trekingo kelionę ar pasivažinėti kalnų dviračiais. Gero jums poilsio Kipro saloje!


Reklama: Danties balinimas
Pafoso orų prognozė

Lėktuvų bilietai
Pigūs skrydžiai
Farming simulator 2015 mods
http://www.etours.lt/aviabilietai/
Automobilių nuoma Vilniuje Kaune ir Klaipėdoje
Darbų skelbimas
Plastinės operacijos
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas     Kontaktai      Kontikis.lt-savarankiškos kelionės po Europą
© Visos teisės saugomos