Kipro sala

Pafosas


Pafosas – vienas iš Kipro kurortų, turtingas tiek savo istorija tiek kultūra. Archeologiniai radiniai ir senų pastatų liekanos mena Kipro salos istoriją nuo pat neolito laikų. Tikima, jog Pafosas yra graikų meilės ir grožio deivės Afroditės gimimo vieta. Šiandien Pafose išskiriamos dvi dalys: senasis Pafosas ir naujasis Pafosas. Viename galima pasigrožėti senovine ir architektūra ir susipažinti su miesto istorija, kitame – pasimėgauti saulėtais paplūdimiais ir naktiniu miesto gyvenimu.

Įžymiausias dalykas Pafose tai Karalių kapai (Thombs of the Kings). Tai iš vientisos uolos išskaptuotos katakombos, esančios po žeme. Šios katakombos yra įtrauktos į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Seniausios iš jų siekia mažiausiai 4 amžių dar prieš mūsų erą! O jei įdomu pamatyti ir daugiau archeologinio paveldo, verta užsukti į Pafoso archeologinį parką. Jame rasite daug senų namų, tarp kurių ir garsiojo Dionizo namas. Be to, šiame parke bus proga pasigrožėti senomis romėnų mozaikomis, garsėjančiomis visame pasaulyje.

Domintis salos istorija, verta pamatyti ir Pafoso tvirtovę. Ši tvirtovė turi gana spalvingą istoriją – tarnavo ir kaip karinis įrengimas, ir kaip kalėjimas ir dabar tarnauja kaip lankytinas objektas. Dabartinė tvirtovės versija įrengta 1586 metais, čia galima apsilankyti kiekvieną dieną.Kitas gan senas objektas mieste yra Neofito vienuolynas. Šis vienuolynas buvo išskaptuotas iš uolos 1159 metais. Šiandien čia vis dar gyvena vienuoliai ir yra įsikūręs muziejus, vertas apsilankymo.

Solomoni bažnyčia – dar vienas pastatas, iškaltas iš uolos. Iš pradžių tai buvo krikščionių katakombos. Čia galima rasti 12 amžiaus freskų ir kapų iš helenistinio periodo ir žinoma. Beje, prie įėjimo į šiuos požemius stovi medis, kuris laikomas šventu.

Įdomus lankytinas objektas Pafose yra švyturys. Šio švyturio nepamatyti tiesiog neįmanoma – jis matomas kone iš kiekvieno Pafoso kampelio. Jei tik užteks jėgų užlipti visais laipteliais į švyturį, jums atsivers nuostabūs Viduržemio jūros ir Pafoso miesto vaizdai. Tik nepamirškite fotoaparato!

Jei istorija ir kultūra per daug nedomina, Pafose galima rasti ir kitų pramogų. Pavyzdžiui, Paukščių ir Gyvūnų parką. Tai didelis zoologijos sodas, ypatingai mėgstamas vaikų. Čia pamatysite gausybę paukščių ir gyvūnų rūšių, sužinosite daugiau apie pietų gyvūniją. Kita verta dėmesio vieta – tai Odeonas – klasikinis graikų amfiteatras. Jame kartais galima išvysti kokį pasirodymą ar muzikos koncertą.

Ieškant aktyvesnių pramogų, Pafose taip pat yra ką veikti. Pavyzdžiui, vandens sportas. Čia galima išsinuomoti vandens motociklą, būti traukiamam kateriu pripučiamoje „sofoje“ ar ant pripučiamo „banano“. Taip pat gali skrieti paskui katerį vandens slidėmis ar parašiutu arba tiesiog ramiai paplaukioti kajaku ar baidare po jūrą. Pafose yra puiki proga panardyti skaidriame vandenyje ar paskraidyti skraidlente. Vien prie vandens ir vandenyje pramogų čia rasite begalę.

Aktyvesnių laisvalaikio praleidimo būdų galima paieškoti ir toliau nuo vandens. Pavyzdžiui, Pafose ir apylinkėse siūloma pajodinėti žirgais ar išsinuomoti segvėjų ir patraukti į ekskursiją po miesto apylinkes. Norint daugiau pajudėti – galima išsiruošti į kelionę dviračiais, kurią praves profesionalus gidas. Žinoma, visada galima pakeliauti ir pėsčiomis. Ir pats Pafosas yra gana nemažas, kad užtektų kilometrų pavargti vaikščiojant. Galima leistis į keliones paplūdimiu abipus miesto. Toliau nuo jūros galima leistis į pasivaikščiojimus po mažiau turistinius rajonus - šalia miesto prasideda citrinų, bananų ūkiai, pavienės trobelės. Tiesiog atsivertus žemėlapį galima susigalvoti tikrai įdomių ir netrumpų maršrutų Pafose ir šalia jo.

Visa tai – tik keli pasiūlymai, ką galima nuveikti Pafose. Norint daugiau, rasti nesunku – kadangi turizmas čia svarbi šalies pajamų dalis, tad ir firmų, siūlančių pramogas tikrai ne viena. Būnant Pafose net ir dvi savaites tikrai atrasite ką veikti ir patirsite ilgai išliekančių įspūdžių.

Pafoso žemėlapis5 pigiausi ir populiariausi viešbučiai Kipre


Kipras - ne veltui populiari atostogų kryptis. Viena to priežasčių - pigi nakvynė šioje šalyje. Savaitės poilsis viešbutyje Kipre daugeliui atvejų kainuos pigiau, nei panašaus lygio gyvenimas tą patį laikotarpį Palangoje. Ypač žiemos sezonu ši taisyklė puikiai pasitvirtina. Net ir Pafose, populiariausiame mieste Kipre, viešbučiai išties pigūs. Dviviečio kambario savaitei galite tikėtis už maždaug 150-200 eurų, ir čia tikrai nebus pats pigiausias variantas, kažkur miesto pakraštyje. Keliaujant į Kiprą, geriausia viešbutį rezervuotis iš anksto - taip iš anksto užsitikrinsite sau gyvenamąjį plotą ir nemokėsite komisinių mokesčių agentūroms.

Galatia’s Court viešbutis yra nutolęs nuo Pafoso centro vos per vieną kilometrą – tai tik 10 – 15 minučių pasivaikščiojimo pėsčiomis. Artimiausi restoranai ir prekybos centrai – vos už pusės kilometro. Pro viešbučio langus matyti jūros ar sodo vaizdus. Viduje patogu – kondicionerius, svetainė, taip pat yra galimybė pačiam gamintis maistą, siūloma naudotis nemokamu Wi-fi, nemokama automobilių stovėjimo aikštele. Šio viešbučio kainos dviem žmonėms už vieną naktį prasideda nuo 29 eurų, viešbučio vertinimas – 8.1/10. Viešbučio nuotraukos ir užsakymas.

Galatia viešbučio kambarys

Zoe‘s Court viešbutis įsikūręs per 1 kilometrą nuo miesto centro, 1,5 kilometro – iki paplūdimio. Pro langus – matomi Kipro kalnai. Viešbutyje galima rasti kondicionierius, virykles, šaldytuvus, skalbimo mašinas, televizorius. Netoliese, už kelių kilometrų yra Koralų įlanka, Pafoso Kato rajonas. Šalia viešbučio galima nemokamai pasistatyti automobilį. Kainos už dvivietį kambarį sezonu metu – nuo 30 eurų už naktį, viešbučio vertinimas – 8.9/10. Viešbučio nuotraukos ir užsakymas.

Zoe viešbučio kambarys

Valentinos House viešbutis apartamentai gali pasigirti tuo, jog yra netoli garsiųjų Karalių kapų – Thombs of the Kings, iki jų – 20 minučių kelio pėsčiomis. Taip pat, viešbutis nutolęs vos per 400 metrų nuo Pafoso parko. Viešbutyje siūloma apsilankyti bendrose patalpose su virtuve, vonios kambariai – privatūs. Netoliese yra keli lankytini objektai. Nakvynė dviem žmonėms – nuo 30 eurų už naktį, viešbutis vertinamas gerai, minusai – gana toli nuo miesto centro. Viešbučio nuotraukos ir užsakymas.

Valentinos viešbučio kambarys

Pagona Holiday viešbutis turi baseiną ir nuo jūros nutolęs vos per 400 metrų. Kambariuose yra balkonai ir virtuvėlės, kur galima gamintis maistą. Stovėjimo aikštelė šalia viešbučio – nemokama. Viešbutyje yra galimybė išsimaudyti sūkurinėje vonioje ar degintis šalia baseino, beskanaujant šalia esančio baro gėrimus. Kaina 2 žmonėms už naktį – nuo 30 eurų sezono metu, vertinimas – 7.7/10. Viešbučio nuotraukos ir užsakymas.

Pagona viešbučio kambarys

Anastasia Holiday viešbutis yra tik už 100 (!) metrų nuo paplūdimio. Viešbutis siūlomą išsimaudyti baseine, šalia kurio esančiame bare galima atsigaivinti įvairiais gėrimais ar restorane paskanauti vietinių valgių. Pro kambarių langus matyti baseinas, kambariuose – oro kondicionieriai ir Wi-fi. Viešbutis nutolęs nuo Pafoso per 6 kilometrus. Kaina už naktį dviem žmonėms sezono metu – nuo 35 eurų. Viešbučio nuotraukos ir užsakymas.

Anastasia viešbučio kambarys


Viešbučių paieška ir nemokamas rezervavimas


Siūlome rezervuoti viešbutį per populiariausią viešbučių rezervavimo sistemą pasaulyje - Booking.com. Įvedę į paieškos laukelį norimą miestą, kelionės datas, gausite įvairius viešbučių pasiūlymus, kuriuos galėsite išsirūšiuoti pagal kainą, vietą, viešbučiui suteiktų žvaigždučių skaičių bei kitus parametrus. Išsirinkę viešbutį galite čia pat jį nemokamai rezervuoti. Apmokėjimas paprastai vyksta jau nuvykus į vietą, kuomet pamatote kur gyvensite. Ir jokių rezervacijos mokesčių, užstato bei komisinių mokesčių kelionių agentūroms. Neretai netgi būna taip, kad užsakyti viešbutį iš anksto per Booking.com yra pigiau nei jau derantis dėl nakvynės gyvai, nuvykus į vietą.Pafoso orų prognozėLėktuvų bilietai
Pigūs skrydžiai
Farming simulator 2015 mods
http://www.etours.lt/aviabilietai/
Automobilių nuoma Vilniuje Kaune ir Klaipėdoje
Darbų skelbimas
Plastinės operacijos
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas Kontaktai      Kontikis.lt-savarankiškos kelionės po Europą
© Visos teisės saugomos